Szűrő
Szűrés megszüntetése
  • Kutatási területek
    • További kutatások
  • Kutatás éve
  • Kapcsolódó dokumentumok
Kutatásaink

Munkaerőpiac

2024. február 8.Kutatás
Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis a 2024-es évre (ősz)

2023. szeptember–november során került sor a Gazdaságfejlesztési Minisztérium (GFM) és az MKIK Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatásának 2023. évi második adatfelvételére, amelynek során a megyei kormányhivatalok és a területi kamarák munkatársai 6 687, legalább két főt foglalkoztató cég vezetőjét kérdezték meg a munkaerő iránti jelenlegi és várható keresletükről. Az eredmények reprezentatívnak tekinthetőek a versenyszférában teljes munkaidőben alkalmazásban állók földrajzi elhelyezkedés, gazdasági ág és vállalati létszámkategória szerinti együttes megoszlása szerint, illetve bizonyos, vállalatokra vonatkozó megállapítások esetén a regisztrált vállalkozások régió, létszámkategória és ágazat szerinti megoszlására vonatkozóan.

Bővebben >>>

2023. szeptember 18.Kutatás
Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis a 2024-es évre – megyei adatok

2023. április–május során került sor a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és az MKIK Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatásának 2023. évi első adatfelvételére, amelynek során a megyei kormányhivatalok és a területi kamarák munkatársai 5 685, legalább két főt foglalkoztató cég vezetőjét kérdezték meg a munkaerő iránti jelenlegi és várható keresletükről. A bemutatott területi bontású adatok fenti kutatásból származnak.

Bővebben >>>

2023. szeptember 1.Kutatás
Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis a 2024-es évre (tavasz)

2023 április–május során került sor a Gazdaságfejlesztési Minisztérium és az MKIK Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatásának 2023. évi első adatfelvételére, amelynek során a megyei kormányhivatalok és a területi kamarák munkatársai 5 685, legalább két főt foglalkoztató cég vezetőjét kérdezték meg a munkaerő iránti jelenlegi és várható keresletükről.

Bővebben >>>

2023. április 20.Kutatás
Rehabilitációs foglalkoztatás Magyarországon – 2022

A Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) a „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatása részeként 2022 őszén összesen 4 387 hazai vállalkozás számolt be arról, hogy foglalkoztatnak-e megváltozott munkaképességű (MMK) személyt, ha igen, milyen tényezők segítik ebben őket, illetve milyen ösztönzők segítenék elő a jelenleginél több MMK munkavállaló foglalkoztatását.

Bővebben >>>

2023. március 27.Kutatás
Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis a 2023-as évre – megyei adatok

2022. szeptember–november során került sor a Technológiai és Ipari Minisztérium és az MKIK Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatásának 2022. évi második adatfelvételére, amelynek során a megyei kormányhivatalok és a területi kamarák munkatársai 6541, legalább két főt foglalkoztató cég vezetőjét kérdezték meg a munkaerő iránti jelenlegi és várható keresletükről.
Az alábbiakban az adatfelvétel legfontosabb üzleti várakozásokra és munkaerőpiacra vonatkozó eredményeit közüljük megyei bontásban.

Bővebben >>>

2023. február 1.Kutatás
Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis a 2023-as évre (ősz)

2022. szeptember–november során került sor a Technológiai és Ipari Minisztérium és az MKIK Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatásának 2022. évi második adatfelvételére, amelynek során a megyei kormányhivatalok és az MKIK GVI munkatársai 6541, legalább két főt foglalkoztató cég vezetőjét kérdezték meg a munkaerő iránti jelenlegi és várható keresletükről.

Bővebben >>>

2022. augusztus 31.Kutatás
Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis a 2023-as évre (tavasz)

2022. április–május során került sor az Innovációs és Technológiai Minisztérium és az MKIK Gazdaság és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) „Rövidtávú munkaerőpiaci prognózis” kutatásának 2022. évi első adatfelvételére, amelynek során a megyei kormányhivatalok és az MKIK GVI munkatársai 5600, legalább két főt foglalkoztató cég vezetőjét kérdezték meg a munkaerő iránti jelenlegi és várható keresletükről. Az eredmények reprezentatívnak tekinthetőek a versenyszférában teljes munkaidőben alkalmazásban állók földrajzi elhelyezkedés, gazdasági ág és vállalati létszámkategória szerinti együttes megoszlása szerint, illetve bizonyos, vállalatokra vonatkozó megállpítások esetén a regisztrált vállalkozások régió, létszámkategória és ágazat szerinti megoszlására vonatkozóan. Elemzésünkben e kutatás eredményeit ismertetjük úgy, hogy azokat összevetjük más adatforrások, becslések idevágó adataival.

Bővebben >>>

2022. július 28.Kutatás
A minimálbér és a garantált bérminimum emelésére adott vállalati válaszok, bérváltozások – 2022

A GVI elemzésében a hazai vállalkozások 2022-es minimálbér emelésre adott reakcióit és a bérekkel kapcsolatos jövőbeni várakozásait mutatja be. Az elemzés a GVI 2022. áprilisi konjunktúrafelvételének adatain alapul, melynek keretében 2 227 hazai vállalkozás válaszolt az üzleti helyzetével kapcsolatos kérdésekre.

Bővebben >>>

2022. március 16.Kutatás
A munkaerőhiány percepciója és a munkaerőhiányra adott reakciók a hazai vállalkozások körében

Jelen elemzés célja a hazai vállalkozásoknál tapasztalható munkaerőhiány mértékének, valamint annak megelőzési és kezelési lehetőségeinek feltárása. Az elemzés az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (MKIK GVI) negyedéves vállalati konjunktúravizsgálatának 2022. januári eredményein alapul. A felmérésben 279 kis- és középvállalkozás (20–249 fő között) és 71 nagyvállalkozás (250 fő felett) vett részt.

Bővebben >>>

2022. február 17.Kutatás
Megváltozott munkaképességű személyek nyílt munkaerőpiaci foglalkoztatási helyzete Magyarországon

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) elemzésében a hazai vállalkozások megváltozott munkaképességű személyek nyílt munkaerőpiaci foglalkoztatásával kapcsolatos tapasztalatait vizsgálja. Az elemzésünkben szereplő adatok a GVI 2021. októberi féléves konjunktúrafelvételéből származnak, mely során 1017 hazai, legalább 10 főt foglalkoztató vállalkozás válaszolt kérdéseinkre.

Bővebben >>>