Interaktív táblák
A GVI 2024. januári negyedéves konjunktúrafelvételének eredményeiA GVI 2024. januári negyedéves konjunktúrafelvételének eredményei
Vállalkozások pénzügyi helyzete (2023. október)Vállalkozások pénzügyi helyzete (2023. október)
CAFETERIA: Béren kívüli juttatások és karácsonyi jutalmakCAFETERIA: Béren kívüli juttatások és karácsonyi jutalmak
A féléves konjunktúramutató alakulása 1998. június - 2023. októberA féléves konjunktúramutató alakulása 1998. június - 2023. október
Kiemelt hír
2024. április 2.Hír
Indul az MKIK GVI 2024. áprilisi online konjunktúra felvétele

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.

A mostani felmérésünk egyik témája az energiaárak emelkedésére adott vállalati válaszok megismerését célozza.

Kérjük, hogy szakítson időt kérdőívünk kitöltésére, amely körülbelül 12-13 percet vesz igénybe. A kérdőív a következő két címen érhető el.

A kitöltött kérdőíveket 2024. április 30-ig várjuk!

Bővebben >>>

További híreink
Korábbi híreink
2024. április 4.Kutatás
Áremelési tervek és nyereségességre vonatkozó várakozások

Elemzésünk a hazai vállalkozások áremelési terveit vizsgálja, valamint azt, hogy várhatóan hogyan fog alakulni a cégek nyereségessége 2024 folyamán saját várakozásaik alapján. Az elemzés az MKIK GVI negyedéves, 2024. januári konjunktúrafelvételének adatain alapul, melynek keretében összesen 350, legalább 20 főt foglalkoztató hazai vállalkozást kérdeztünk meg.

A belföldi értékesítési árak várható alakulásai

Elemzésünk a hazai vállalkozások belföldi értékesítési árakkal kapcsolatos várakozásait mutatja be a 2023 októbere és 2024 márciusa közötti (féléves) időszakra vonatkozóan. Az elemzés az MKIK GVI féléves, 2023. októberi konjunktúrafelvételének adatain alapul, melynek keretében összesen 1825 hazai vállalkozást kérdeztünk meg.

2024. február 13.Kutatás
A GVI 2024. januári negyedéves konjunktúrafelvételének eredményei

A Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) negyedéves vállalati konjunktúrafelmérésében 350, legalább 20 főt foglalkoztató cég vezetőjének véleményét kérdeztük cégük üzleti helyzetéről és kilátásairól. A GVI konjunktúravizsgálatának célja a vállalatvezetők aktuális, rövid távú üzleti várakozásainak feltérképezése, amely a vállalkozók számára az adatfelvétel idején rendelkezésre álló információkra, szubjektív helyzetértékelésükre támaszkodik.

A 2024. januári adatfelvétel eredményei szerint 2023 októberéhez képest a Negyedéves Konjunktúramutató +21-ről +13 pontra csökkent.

2023 folyamán javuló és romló időszakok felváltva követték egymást, ennek eredményeként a Konjunktúramutató jelenlegi értéke mindössze 3 ponttal áll magasabb szinten a 2022. októberi mélypontjához viszonyítva.