Hírfolyam
2021. július 6.Kutatás
A koronavírus-járvány gazdasági hatásai a magyarországi vállalkozások körében 2021. áprilisig – akadályozó tényezők, kapacitáskihasználtság, bérek és értékesítési árak

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) elemzésében a koronavírus-járvány gazdasági hatásait vizsgálja a hazai vállalkozások üzleti tevékenységét akadályozó tényezők, a kapacitáskihasználtság, a bérek, valamint a belföldi- és exportárak változása szempontjából. Az elemzésünkben szereplő adatok a GVI elmúlt négy féléves konjunktúrafelvételéből származnak, melyek során 2 268, 2 891, 3 142 és 2 790 hazai vállalkozást kérdeztünk meg az érintett témákban – a legutóbbi három adatfelvétel pedig egybeesett a koronavírus-járvány első, második és harmadik hullámaival. A legutóbbi adatfelvétel április 1. és 30. között zajlott, a koronavírus-járvány harmadik hulláma következtében bevezetett korlátozások fokozatos enyhítésének időszakában.

Bővebben >>>

2021. június 30.Kutatás
Gazdasági Havi Tájékoztató

Tartalom:

• A hazai vállalkozások pénzügyi helyzetének percepciója és a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklését célzó állami intézkedésekben való részesedés 2021 áprilisában
  • Nemzetközi tendenciák

2021. június 21.Kutatás

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) elemzésében a hazai vállalkozások pénzügyi helyzetének percepcióját és a koronavírus-járvány gazdasági hatásainak mérséklését célzó állami intézkedésekben való részesedését vizsgálja. Az elemzésben szereplő adatok a GVI 2021 áprilisi féléves konjunktúrafelvételéből származnak: összesen 2790 hazai vállalkozást kérdeztünk meg pénzügyi helyzetéről és az állami támogatások igénybevételéről.

2021. június 15.Kutatás
A GVI 2021. áprilisi negyedéves konjunktúrafelvételének eredményei

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) negyedéves vállalati konjunktúrafelmérésében 350 cégvezető véleményét kérdeztük cégük üzleti helyzetéről és kilátásairól.

2021. június 7.Kutatás

Az MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Intézet (GVI) elemzésében a koronavírus-járvány gazdasági hatásait vizsgálja a hazai vállalkozások válságkezelő intézkedései és árbevételének változása szempontjából. Az elemzésünkben szereplő adatok a GVI elmúlt három féléves konjunktúrafelvételéből származnak, melyek során 2 891, 3 142 és 2 790 hazai vállalkozást kérdeztünk meg az érintett témákban – a három adatfelvétel pedig egybeesett a koronavírus-járvány első, második és harmadik hullámaival. A legutóbbi adatfelvétel április 1. és 30. között zajlott, a koronavírus-járvány harmadik hulláma következtében bevezetett korlátozások fokozatos enyhítésének időszakában.

2021. május 31.Kutatás

Tartalom:

• Javuló üzleti helyzet, jelentősen eltérő várakozások – Az MKIK GVI 2021. áprilisi féléves konjunktúrafelvételének eredményei
  • A koronavírus-járvány gazdasági hatásai a magyarországi vállalkozások körében 2021. áprilisig – válságkezelő eszközök alkalmazása és az árbevétel alakulása

2021. május 12.Kutatás
Javuló üzleti helyzet, jelentősen eltérő várakozások - Az MKIK GVI 2021. áprilisi féléves konjunktúrafelvételének eredményei

Az MKIK GVI áprilisi vállalati konjunktúravizsgálata 2790 vállalkozás vezetőjének válaszain alapul. Az adatfelvétel április 1. és 30. között zajlott, a koronavírus-járvány harmadik hulláma következtében bevezetett korlátozások fokozatos enyhítésének időszakában. Az MKIK GVI konjunktúravizsgálatának célja a vállalatvezetők aktuális, rövid távú üzleti várakozásainak feltérképezése, amely az adatfelvétel idején rendelkezésre álló információkra és a vállalkozók szubjektív helyzetértékelésére támaszkodik.

2021. április 30.Kutatás

Tartalom:

• Oktatási helyzetkép egy évvel a világjárvány kezdete után
  • A 2020-as koronavírus-járvány okozta gazdasági válság hazánkban és a régióban

2021. április 12.Hír
Kérdőíves felmérést végzünk a szakképzésben végzés előtt álló tanulók körében

A MKIK Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. idén is elindítja kérdőíves kutatását, amely a végzős szakképző iskolai (volt szakközépiskola) vagy szakgimnáziumi/technikumitanulók pályájának hosszabb távú utánkövetésével foglalkozik. A kutatás célja annak feltérképezése, hogy a végzés után hogyan alakul a szakképzett fiatalok munkaerőpiaci pályája. Ennek érdekében a végzős tanulók körében online kérdőíves felmérést készítünk, majd a következő két évben is egy-egy alkalommal telefonon vagy online felkeressük a válaszadókat, hogy megkérdezzük őket pályájuk további alakulásáról.

Kérjük, ha Ön idén végzős szakképző iskolai (volt szakközépiskola) vagy szakgimnáziumi/technikumi képzésben, akkor szakítson időt a kérdőív megválaszolására.

Ez körülbelül 10-15 percet vesz igénybe.

A kérdőív itt érhető el

kérdőív

A tavalyi adatfelvételből készült elemzésünk itt érhető el:

elemzés

2021. április 1.Hír
Indul az MKIK GVI 2021. áprilisi konjunktúra felvétele

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Gazdaság- és Vállalkozáskutató Nonprofit Kft. (MKIK GVI) 1998 óta évente kétszer rendszeresen felméri a magyar vállalkozások üzleti helyzetét és várakozásait.

A mostani adatfelvétel témakörei között sajnos továbbra is fontos téma a koronavírus-járvány gazdaságra gyakorolt hatása.

Kérjük, hogy szakítson időt kérdőívünk kitöltésére, mely körülbelül 10-15 percet vesz igénybe. A kérdőív itt érhető el:

A kitöltött kérdőíveket 2021. április 30-ig várjuk!